3 Temmuz 2014 Perşembe

Diyetisyene Gidiyorum Diye

Evden çıktım. Tombi ağlıyordu, Lokum mızmızlanıyordu ama çıktım işte. Şöyle bir yerde oturup tek 
başıma kahve içesim, birşeyler okuyasım vardı. Büyük öküzlük yaptığım, biliyorum. Daha önce 3-5 kere daha yaptım bunu. Evdekilere 'Diyetisyene gidiyorum,' diyorum, diyetisyene 'Yurtdışındayız 1 ay, dönüşte ararım,' diyorum. Bu arada tabi diyet filan yalan oluyor. Hatta diyetisyene gidiyorum diye evden çıktığım günler genelde koca bir dilim pasta yiyorum. Sonra hem çocukları annemle bırakmanın, hem de pasta yemenin vicdan azabıyla bunalıma giriyorum. Bir de ertesi gün giydiğim şeyler dar gelirse bunalım katmerleniyor.

Birkaç hafta önce eve yakın başka bir diyetisyenden randevu aldım bir de. Yurtdışına gidiyorum dediğim diyetisyene gittiğim zaman rezil olmayayım diye...O zamana kadar yeni diyetisyenle birkaç kilo veririm diye düşündüm. Kilo vermeyi çok ama çok istiyorum. Yeni diyetisyen de tatlı biri çıktı. Ücreti de şahane. Birkaç gün güzel uyguladım sonra geçtiğimiz Cumartesi doğum günüm için ailemin bana sürpriz olarak organize ettiğini sandığı kutlamada pasta yedim, bir de çok mamasız buldum sürprizlerini. Pasta rezaletti zaten, ablamın kocası dışında hepsi biliyor en çok sevdiğim pastayı ama pastayı ona aldırmayı tercih etmişler. Ve o günden bugüne yemeye devam ediyorum. Yarın tekrar yeni diyetisyenin listesine başlayayım diyorum ama bakalım.

Bu zayıflama işlerinde, aslında her türlü işte, mühim olan ne istediğini bilmek ve kararlı olmak! Zayıf olmak mı istiyorsun? O zaman yeme! Yok ben boğazıma düşkünüm, yemeyi seviyorum diyorsan; o da tamam, ye o zaman. Ama 'Ayyyy ben zayıf olmak istiyorum,' deme hakkın yok bu durumda. Seç birinden birini. Ben ne istediğini bilemeyen ve seçemeyenlerdenim. Diyetisyene gidiyorsan ve bir sürü para döküyorsan (eski diyetisyene büyük para verdim valla) yeme işte zayıfla ama yok, kağıt helva arası dondurma da yemek istiyorum. Kısaca benden ne köy olur ne kasaba! 

Bu arada an itibariyle yeni diyetisyenin ofisinin karşısındaki bir kafede hüplettim pastamı. Allah sonumu hayır etsin ve zayıflamam için bana irade, güç, hırs, ne lazımsa onu versin.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder