2 Aralık 2012 Pazar

Ne Lanetmiş Ama

Hala çılgınca yemeye devam ediyorum. Aslında çılgınca yediğim tek şey tatlı ve yaşadığım tecrübeye göre; 2 hafta boyunca frensiz tatlı yemek insana rahat 2 kilo aldırıyor. 2 hafta önce hafif bol gelen kot pantolonumun içinde, bu hafta kan dolaşımım duracakmış gibi hissediyorum.
 
Hem tatlı yemeye devam ediyorum hem de kilo aldığım için depresyona giriyorum hem de depresyona girdiğim için tatlı yiyorum. Nasıl ama? Şahane bir durum. Önceden de böyle arada çok yediğim olurdu ama hiç şu anki kadar sapıtmamıştım. Mesela bir gün, normal bir kahvaltıyla güne başlıyorum, yine normal bir öğle yemeği yiyorum. Sonra birden içime bir canavar girmiş gibi tatlı yemeye başlıyorum ve duramıyorum. Ne saçma şey yahu.
 
Dün gece, kağıt helva arası dondurma ve üzerine bir kazan aşure yedikten sonra, bu aşırı tatlı isteğinin nedeni ne olabilir diye küçük bir araştırma yaptım ve gördüm ki vücutta bazı şeylerin eksikliği tatlı isteğine sebep olabilirmiş. Yani bu istek psikolojik olmayabilir de. Yani depresyonda olmayabilirim de. Gerçi depresyon ihtimali daha güçlü geliyor bana. "Yavrum, ne güzel çocuğun oldu, hepimiz yanındayız, ne depresyonu? Allah Allah!", annemin olası depresyonuma yorumu, depresyona girmek de mesele yani. Ayyyyy bilemiyorum, ben de depresyonda olup, aşırı tatlı yemek istemem ama tutamıyorum kendimi. Ne yapacağımı şaşırdım. Psikoloğa mı, bir yaşam koçuna mı, yoksa bir diyetisyene mi gitsem, karar veremiyorum. Sanırım, diyetisyene gitmeyi tercih ederim. Oturup diğerlerine dert anlatasım yok çünkü derdimi biliyorum, fakat bir türlü çaresini bulamıyorum. Olmuyor yani.
 
Olay şu, kendi paramı kazanamıyorum, bir işim yok ve bu durum bende ciddi sıkıntı yaratıyor. Fakat ne iş yapacağımı da bilmiyorum ya da ne iş yapabileceğimi unuttum diyelim. Neredeyse 6 senedir, edebiyat okuyacağım ve sonrasında da çocuk doğuracağım diye çalışmadım ve fena halde koptum iş dünyasından. Nasıl bir salaklıktır zaten edebiyat okumak. Eski işimde kalsam çoktan müdür vb olmuştum. Gerçi o zaman da işimden mutsuzum diye yazıyor olurdum. İnsanoğlu işte.
 
Kısacası şöyle güzel ve bol para kazanabileceğim bir işim olsun ve bir de tatlı benden uzak dursun istiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder